DLA UŻYTKOWNIKÓW

Library
My library

+ Add to library

Profile

Dr.Web Desktop Security Suite Dr.Web Security Space (for MS-DOS, OS/2) Dr.Web Desktop Security Suite

Scan:

  • PCs,
  • removable media and hard drives.

Licensing | 30-day trial | Dr.Web LiveDemo | My Dr.Web

Pomożemy Ci w wyborze produktu Dr.Web

Funkcje

Argumenty dla CEO | Argumenty dla CIO

Jeśli komputer został już zainfekowany i nie odpowiada na wywołania systemowe, skaner antywirusowy Dr.Web dla systemu DOS może być w stanie przywrócić go do życia. Wyjątkowa odporność na wirusy i możliwość instalacji w zainfekowanym systemie wyróżniają produkty Dr.Web wśród produktów konkurencji. Skanery Dr.Web można uruchamiać nawet bez instalacji - na przykład z płyty CD lub napędu wymiennego.

Ustawienia domyślne

Domyślnie skanowane są pamięć operacyjna, pliki startowe, sektor rozruchowy, pliki zarchiwizowane i spakowane, pliki programów pocztowych oraz pliki w podkatalogach katalogów oznaczonych jako sprawdzane. Wykonywana jest również analiza heurystyczna, chyba że użytkownik wyłączy tą opcję przy uruchamianiu skanera. Tym niemniej domyślne ustawienia skanera nie zawierają zadań leczenia, a dla plików zarażonych lub podejrzanych o zarażanie nie są ustawione żadne działania.

Opcje wiersza poleceń

Do zarządzania ustawieniami programu służą opcje (klucze) wiersza poleceń. Jeśli nie podano żadnych opcji, skanowanie wykonywane jest z ustawieniami domyślnymi, chyba że zostały one zmienione po uruchomieniu skanera. Skanery konsolowe Dr.Web wyposażone są w dużą liczbę opcji określającą sposób działania programu. Opcje można podzielić na kilka grup: skanowanie, diagnostyka, działania i interfejs. Przy uruchomianiu skanera można dopasować jego działanie w aktualnej sesji, podając listę obiektów do przeskanowania. Można skanować wszystkie dyski twarde, tylko jeden dysk bądź pliki w określonych katalogach lub podkatalogach.

Elastyczna konfiguracja

Ustawienia domyślne wybrane przez autorów programu są optymalne, niemniej czasami mogą nie spełniać potrzeb konkretnego użytkownika. Skanery konsolowe Dr.Web umożliwiają modyfikację ustawień zapisanych w pliku konfiguracyjnym. Niektóre parametry można podawać tylko w tym pliku. Pominięcie parametru (częste przy dostrajaniu działania skanera) oznacza zastosowanie wartości domyślnej.

Statystyki skanowania

Po zakończeniu skanowania generowany jest raport o wszystkich sprawdzonych, wyleczonych, przesuniętych, usuniętych i podejrzanych obiektach, a także czasie i szybkości skanowania.

Konfiguracja opcji

Ustawienia domyślne wybrane przez autorów programu są optymalne, jednak czasami mogą nie spełniać potrzeb konkretnego użytkownika. Skanery konsolowe Dr.Web uruchamiane umożliwiają elastyczną modyfikację ustawień zapisanych w pliku konfiguracyjnym. Niektóre ustawienia można podawać tylko w tym pliku. Pominięcie parametru (częste przy dostrajaniu działania skanera) oznacza zastosowanie wartości domyślnej.

Doctor Web tworzy oprogramowanie antywirusowe od 1992 roku
Dr.Web cieszy się zaufaniem użytkowników na całym świecie, w ponad 200 krajach
Firma dostarcza program antywirusowy jako usługę od 2007 roku
Wsparcie techniczne 24/7

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2022

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.