Library
My library

+ Add to library

Profile

Dr.Web Security Space (ochrona dla komputerów PC) Maksymalna swoboda w sieci bez ograniczeń bezpieczeństwa

Dr.Web Security Space
 • Najlepsza ochrona Dr.Web dla systemów Windows, Linux i macOS
 • BEZPŁATNA ochrona dla systemu Android

Dr.Web ochroni twój cyfrowy ŚWIAT

Wszystkie złośliwe programy są tworzone w celu popełniania przestępstw. Dla hakerów ważne jest wyrządzanie krzywdy, powodowanie szkód i wynikające z tych przestępstw zyski.

Przed jakimi zagrożeniami chroni Dr.Web?

 • Ochrona przed kradzieżą pieniędzy
 • Ochrona przed oszustami
 • Ochrona przed wykorzystywaniem luk w zabezpieczeniach programów
 • Ochrona danych i informacji
 • Ochrona przed przejęciem i szpiegowaniem urządzeń
 • Ochrona dzieci przed krzywdą psychiczną i moralną

Ochrona przed kradzieżą pieniędzy

 • Firewall uniemożliwi hakerom przeniknięcie do twojego urządzenia podczas sprawdzania stanu konta i dokonywania płatności za pośrednictwem usług bankowości internetowej, a także ochroni je przed kradzieżą danych i informacji.
 • Ochrona zapobiegawcza zneutralizuje wszelkie trojany bankowe i ransomware próbujące uruchomić się na twoim urządzeniu.
 • Monitor plików SpIDer Guard uniemożliwi uruchomienie keyloggerów na twoim urządzeniu i kradzież twoich loginów i haseł.
 • Filtr połączeń i SMSów w Dr.Web dla Androida zapobiega kradzieży bankowych wiadomości SMS zawierających kody odpowiedzi na transakcje – dzięki temu przestępcy nie będą mogli dokonywać transakcji w twoim imieniu.

Ochrona przed oszustami

Za pomocą technik socjotechnicznych oszuści oszukują internautów wykorzystując ich ciekawość, słabości i nieostrożność. Dr.Web chroni użytkowników przed oszustami, wykorzystując całą gamę swoich technologii antywirusowych.

 • Antyspam odfiltrowuje wiadomości phishingowe – po prostu nie zobaczysz wiadomości wysłanych przez przestępców i nie wpadniesz w ich sidła. To także oszczędność czasu – nie będziesz tracić czasu na „czyszczenie” skrzynki pocztowej z niechcianych reklam.
 • Monitor HTTP SpIDer Gate uniemożliwia użytkownikom odwiedzanie stron phishingowych, fałszywych stron banków i sklepów internetowych oraz stron innych oszustów, czarowników, szamanów, twórców cudownych lekarstw i szarlatanów medycznych.
 • Aby twoja waluta w grach i drogie artefakty nie trafiły na konta cyberprzestępców, nigdy nie wyłączaj monitora plików SpIDer Guard. Jego ciągłe działanie oszczędzi zarówno twoje nerwy, jak i dane.

Ochrona przed wykorzystywaniem luk w zabezpieczeniach programów

Luki istnieją w każdym oprogramowaniu. Fakt ten jest dobrze znany hakerom, dlatego tworzą oni exploity – specjalne kody, które wykorzystują luki w celu dostarczenia do systemu złośliwych aplikacji lub wykradzenia informacji. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują luki w popularnych przeglądarkach, aplikacjach Adobe i systemach Office. Każde oprogramowanie ma luki. Szczególnie niebezpieczne są luki zero-day – czyli takie, o których nie wiedzą jeszcze ani twórcy oprogramowania, ani nawet antywirusy.

 • Technologia heurystyki procesów Dr.Web analizuje w czasie rzeczywistym zachowanie każdego uruchomionego programu, porównując je z informacjami o reputacji przechowywanymi w stale aktualizowanej chmurze Dr.Web. Określa ona, czy dany program jest niebezpieczny, a następnie podejmuje wszelkie niezbędne środki w celu zneutralizowania zagrożenia.
 • Technologia Dr.Web ShellGuard wykrywa, kiedy złośliwy kod próbuje wykorzystać lukę w zabezpieczeniach i natychmiast przerywa atakowany proces, uniemożliwiając tym samym uruchomienie exploita.
 • Analizator heurystyczny Dr.Web wykorzystuje swoją wiedzę (heurystykę) o pewnych właściwościach typowych dla wirusów, aby zatrzymać exploit.

Tylko jeden przykład!
W maju 2017 r., podczas epidemii wirusa WannaCry, wirus ten wykorzystał luki w protokole SMB v1–3. Dr.Web wykrył trojana natychmiast po zaatakowaniu systemów, mimo że nie został on jeszcze dodany do bazy wirusów Dr.Web. WannaCry został zatrzymany przez Analizator heurystyczny Dr.Web który jest doskonalony i unowocześniany od 1994 r. Żadne dane użytkowników Dr.Web nie zostały naruszone.

Ochrona danych i informacji

Każdy z nas ceni sobie owoce swojej pracy, rodzinne zdjęcia i filmy, ale dla hakerów takie pliki są kluczem do wzbogacenia się.

 • Funkcja Ochrony przed utratą danych zapewnia bezpieczeństwo najważniejszych informacji, stale chroniąc je przed manipulacją lub usunięciem.
 • Moduł Ochrona przed ransomware zapobiega uruchomieniu w systemie oprogramowania szyfrującego typu ransomware, dzięki czemu użytkownicy będą chronieni przed szantażystami, którzy żądają okupu za odzyskanie danych.
 • SpIDer Guard natychmiast zneutralizuje wszelkie próby kradzieży plików z twojego urządzenia.
 • Komponent Urządzenia uniemożliwi podłączenie się przez obcych do twoich urządzeń połączonych z siecią, co oznacza, że nikt nie będzie mógł nagrywać informacji z twojego komputera.

Ochrona przed przejęciem i szpiegowaniem urządzeń

Dr.Web wierzy, że komputer powinien służyć użytkownikowi, a nie niewidzialnym intruzom, którzy mogą zdalnie wykorzystywać jego zasoby do swoich podejrzanych celów. Dlatego programiści Dr.Web poświęcają wiele uwagi ochronie przed przejęciem i szpiegowaniem.

 • Przestępcy kopiący kryptowaluty chętnie wykorzystują komputery innych ludzi do osobistego wzbogacenia się – jest to działalność znana jako wydobywanie kryptowalut. Dr.Web chroni komputery przed takimi włamaniami i nie pozwala cyberprzestępcom na korzystanie z zasobów twojego systemu. Twój komputer pozostanie twój!
 • • W dzisiejszych czasach przestępcy łączą zainfekowane komputery w zdalnie sterowane grupy zwane botnetami. Pozwala im to na przeprowadzanie zmasowanych ataków, których skutkiem jest tzw. denial of service; takie ataki mogą być zlecane przeciwko firmom przez ich konkurentów, a także przeciwko obiektom wojskowym i instytucjom o krytycznym znaczeniu dla infrastruktury. Podczas śledztwa w sprawie takich ataków komputer może zostać odłączony od sieci lub skonfiskowany w celach śledczych. Jeśli nie chcesz, aby twoje urządzenie stało się częścią botnetu, użyj oprogramowania Dr.Web.
 • Urządzenia podszywające się pod nośniki wymienne mogą „wypalić” część komputera lub przechwycić dane. Użyj komponentu Urządzenia i blokuj takie próby.
 • • Cyberszpiedzy mają różne cele monitorowania użytkowników: szantaż, wymuszenia, zemsta... A czasem po prostu dla zabawy lub z powodu różnych zaburzeń psychicznych. Komponent Prywatność zablokuje próby wykorzystania przez hakerów mikrofonu lub kamery twojego komputera. Będziesz mógł pracować przy komputerze bez obaw, że twoje zdjęcia zostaną opublikowane w internecie lub wyniki spotkania staną się znane twojej konkurencji.

Ochrona dzieci przed krzywdą psychiczną i moralną

Dzieci stanowią szczególną grupę użytkowników internetu, która jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo ze względu na brak doświadczenia, łatwowierność, ciekawość i inne cechy związane z wiekiem, dlatego też sposoby ochrony dzieci w internecie są również szczególne.

 • Kontrola rodzicielska uniemożliwi dzieciom odwiedzanie stron internetowych, które mogą mieć katastrofalne skutki psychologiczne i moralne; uchroni je przed kontaktem z oszustami wszelkiego rodzaju, przestępcami i osobami z zaburzeniami psychicznymi.
 • Filtrowanie stron według grup tematycznych zablokuje dzieciom dostęp do stron, które rodzice uznają za nieodpowiednie: portali społecznościowych, stron z grami hazardowymi, promujących przemoc itp.
 • Rodzice mogą ograniczyć dostęp do swoich dokumentów i uniemożliwić dzieciom przeglądanie informacji przeznaczonych tylko dla dorosłych.
 • Dr.Web daje rodzicom możliwość ograniczania czasu spędzanego w sieci, tak aby ich dzieci nie angażowały się w szkodliwe dla zdrowia, nadmierne korzystanie z internetu i spędzały więcej czasu na nauce, kontaktach z rówieśnikami i kontaktach ze światem.

Dr.Web Security Space zapewnia wystarczającą ochronę dla bezpiecznego surfowania po internecie.

Tylko wtedy, gdy użytkownik nie obniży poziomu ochrony Dr.Web (przez wyłączenie lub zawieszenie działania modułu, obniżenie poziomu ochrony dla komponentu Ochrona zapobiegawcza dla krótkotrwałej wygody itp.).