PL RU CN DE EN ES FR JP PL UA

Wiadomości & Wydarzenia | Kreator licencji | Firma

Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix

Wysoce inteligentny system ochrony przed wirusami i spamem, obsługujący duże ilości ruchu sieciowego


Spełnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa

Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix posiada certyfikat rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i Federalnej Służby Kontroli Technicznej i Eksportowej (FSTEC), co oznacza że może być wykorzystywany w sieciach o wysokich wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa. Program Dr.Web dla systemu Windows spełnia wszystkie przewidziane prawem rosyjskim wymagania dotyczące produktów antywirusowych przy ochronie danych osobowych i dlatego może być uruchamiany na komputerach wymagających maksymalnego stopnia ochrony.

Elastyczna konfiguracja

Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix może być konfigurowany z użyciem reguł, co zapewnia większą elastyczność w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji, które można konfigurować tylko z użyciem statycznych parametrów w plikach konfiguracyjnych. Wiadomości są filtrowane i modyfikowane zgodnie z ustalonymi zasadami, a administrator może konfigurować osobne reguły przetwarzania dla różnych użytkowników, grup użytkowników, a nawet pojedynczych wiadomości. Dzięki temu produkt spełnia każde wymagania dotyczące bezpieczeństwa w środowisku biznesowym.

Niewielkie wymagania systemowe

Program Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix cechuje się niewielkimi wymaganiami, dzięki czemu może działać na dowolnym sprzęcie. Antywirus idealnie nadaje się dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na regularne modernizowanie sprzętu serwerowego, aby sprostać rosnącym wymaganiom większości rozwiązań antywirusowych.

Minimalny łączny koszt własności

W odróżnieniu od wielu rozwiązań konkurencji program Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix oferuje najbardziej elastyczne opcje licencyjne. Klient kupuje tylko składniki, które są mu potrzebne, i nie płaci za zbędne oprogramowanie, którego nigdy nie będzie wykorzystywał.

Idealna skalowalność
Dzięki zdolności przetwarzania dużych ilości danych w czasie rzeczywistym, niezawodności i elastyczności program

Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix spełnia wymagania zarówno małych firm z tylko jednym serwerem jak i nieograniczonych wymagań dużych międzynarodowych operatorów telekomunikacyjnych w zakresie skanowania ruchu pocztowego.

Szybka reakcja

Skanowanie wielowątkowe zapewnia szybką reakcję antywirusa, umożliwiając skanowanie danych przychodzących w czasie rzeczywistym jednocześnie z plikami otrzymanymi wcześniej, a także dostarczanie wiadomości użytkownikom bez zauważalnego opóźnienia.

Wydajne filtrowanie niepożądanych wiadomości

Moduł antyspamowy Dr.Web dostarczany jest jako składnik rozwiązania (nie jako osobny produkt). Instaluje się go na serwerze, na którym znajduje się już produkt antywirusowy. Takie podejście upraszcza administrowanie rozwiązaniem i zmniejsza łączny koszt własności w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji.

Dodatkowe zalety modułu antyspamowego Dr.Web

 • moduł antyspamowy nie wymaga konfiguracji ani ćwiczenia reguł. W odróżnieniu od rozwiązań antyspamowych bazujących na filtrach bayesowskich, działa już w momencie odebrania pierwszej wiadomości
 • Moduł wykrywa wiadomości spamowe niezależnie od ich języka
 • Istnieje możliwość skonfigurowania działań dla różnych kategorii spamu
 • Własne białe i czarne listy modułu wykluczają możliwość zdyskredytowania jakieś firmy wskutek umyślnego dodania jej do list niepożądanych adresów
 • Niewielka liczba fałszywych trafień
 • Zawsze na czasie dzięki jednej aktualizacji na 24 godziny - unikatowe technologie wykrywania spamu oparte na tysiącach reguł pozwalają modułowi być na czasie bez częstego pobierania sporych aktualizacji
Ulepszone bezpieczeństwo poczty firmowej

Modułowa struktura programu Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix umożliwia zintegrowanie produktu z różnymi systemami pocztowymi lub wykorzystanie go jako serwera proxy SMTP - filtra przetwarzającego wiadomości przed ich przekazaniem do serwera pocztowego. Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix i równolegle używany dodatkowy serwer proxy SMTP zapewniają:

 • lepsze ogólne bezpieczeństwo sieci;
 • ulepszoną jakość filtrowania bez ograniczeń narzuconych przez serwer poczty;
 • mniejsze obciążenie lokalnych serwerów pocztowych i stacji roboczych;
 • większą stabilność systemu filtrowania poczty.
Ochrona informacji poufnych

Zarządzanie kwarantanną z poziomu aplikacji internetowej lub specjalnego narzędzia oraz opcja archiwizowania wszystkich wiadomości elektronicznych przechodzących przez filtr umożliwiają śledzenie przyczyn wycieków danych oraz odtwarzanie wiadomości niechcący usuniętych przez użytkowników ze skrzynek.

Gwarantowane dostarczanie poczty

Gwarantowane dostarczenie wszystkich wiadomości ułatwia konfigurowanie serwera pocztowego. Nawet jeśli użytkownik nie jest dostępny przez dłuższy czas i nie może odebrać wiadomości, zostanie ona zapisana w specjalnym folderze.

Łatwe administrowanie

Aplikacja internetowa umożliwia administrowanie produktem z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Nie są to wszystkie zalety programu Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix! Więcej informacji o mocnych stronach produktu można uzyskać, korzystając z internetowej usługi testującej Dr.Web LiveDemo.

Licencja na Centrum zarządzania Dr.Web udzielana jest nieodpłatnie.

Argumenty dla dyrektora zarządzającego | Argumenty dla dyrektora ds. informatycznych

Dzięki elastycznej konfiguracji, niezawodności i zdolności rozkładnia obciążeń oraz przetwarzaniu dużych ilości danych w czasie rzeczywistym Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix spełnia wymagania małych firm z jednym serwerem pocztowym, a także wielonarodowych dostawców internetowych, którzy muszą skanować nieograniczone ilości danych.

Dynamiczne rozkładanie obciążenia optymalizuje działanie serwera bez konieczności dodatkowych testów.

Interfejs testowania konfiguracji i kontroli obsługi umożliwia konfigurowanie działania usług w locie, co znacznie upraszcza obsługę systemu i umożliwia jego szybsze wdrożenie.

Ustawienie usługi filtrowania i kwarantanny można obecnie przechowywać w repozytoriach różnych typów, od zwykłych plików do systemów bazodanowych takich jak Oracle.

Do przechowywania ustawień można użyć także usług katalogowych LDAP. Zapewniają one integrację rozwiązania ze strukturą firmowych usług katalogowych i ułatwiają administrowanie nim.

Reguły dodawane są do pliku konfiguracyjnego demona - to jedna z najbardziej przydatnych funkcji oprogramowania. Reguły ustalone w konfiguracji demona pocztowego umożliwiają zmianę parametrów działania demona w zależności od treści przetwarzanych wiadomości. Aktualna wersja demona umożliwia wskazywanie reguł sprawdzających adresy nadawcy i odbiorcy oraz określone rodzaje złośliwych obiektów w wiadomości.

Dr.Web dla serwerów pocztowych z systemem Unix może archiwizować wszystkie wiadomości przychodzące i wychodzące, pozwalając przywrócić przypadkowo usunięte wiadomości i ustalić, w jaki sposób infekcja rozprzestrzeniła się w sieci.

Supported OS

 • Linux distributions with kernel version 2.4.x and higher;
 • FreeBSD v.6.х and higher for Intel x86 and amd64 platforms;
 • Solaris v.10 for Intel x86 and amd64 platforms.

Supported mail systems

 • CommuniGate Pro, Courier MTA, Exim, Postfix, QMail, Sendmail, ZMailer.